Zrealizowane wydarzenia

rok 2022

rok 2021

rok 2020

rok 2019 

rok 2018

rok 2017

W Lasach Piaśnickich odbyły się warsztaty historyczne, które poprowadzili: ks. prałat Daniel Nowak – kustosz Sanktuarium Piaśnickiego i kmdr. Ryszard Sawicki oraz warsztaty filmowe z reżyserem i operatorem – Sławomirem Witkiem. Dodatkowo odbiorcy mieli możliwość uczestniczyć w performance muzycznym zrealizowanym przez: zespół Magnificat z Moskwy przy improwizacji saksofonisty Jakuba Klemensiewicza.

Uczestnicy poznali historię Piaśnicy, odwiedzili najważniejsze miejsca na mapie lasu oraz zostali zainspirowani do stworzenia własnego materiału filmowego.

W Lasach Piaśnickich odbyły się warsztaty kulturalno – historyczne: zajęcia praktyczne – wędrówki szlakiem historii, które poprowadził kmdr. Ryszard Sawicki. Uczestnikami warsztatów byli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie. Uczestnicy poznali historię miejsca. (…)

  • 10.06.2017 | warsztaty literackie | Jastrzębia Góra

W ośrodku Relaks w Jastrzębiej Górze odbyły się warsztaty literackie, które poprowadziła dr hab. Adela Kuik – Kalinowska – prof. AP w Słupsku – dla 32 uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum z gminy Wejherowo (szkoły z Bolszewa i Gościcina). Uczestnicy zapoznali się z tłem historycznym Zbrodni Piaśnickiej, ze szczególnym uwzględnieniem ‚tatetczyzny’ i regionalnej kultury kaszubskiej, z dziełami literackimi stworzonymi na temat Zbrodni Piaśnickiej w języku polskim i kaszubskim, a także po ich omówieniu, analizie i interpretacji, uczestnicy zostali zainspirowani do stworzenia wspólnego dzieła literackiego.

Spotkanie organizacyjne z Twórcami i Partnerami projektu.