16-17.10.2020 | Warsztaty filmowe – animacja poklatkowa

Wydarzenie | Warsztaty filmowe – animacja poklatkowa w ramach projektu “Piaśnica – kultura miejsca”

Termin warsztatów | 16 – 17.10.2020

Czas trwania | 16.10.2020 – godz. 17.00 -19.30, sala widowiskowa, 17.10.2020 – godz. 10.00 – 12.30, sala nr 14

Odbiorcy | rodziny, seniorzy – grupa do 15 osób podzielona na 2-4 osobowe zespoły

Organizator | Fundacja imienia Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka, Dom Kultury Świt w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Prowadząca | Agnieszka Szklarek – absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, operator kamery, reżyser, fotograf. Od wielu lat współpracuje z telewizją jako operator oraz autorka programów telewizyjnych. Prowadzi warsztaty z filmu i fotografii.
Więcej o prowadzącej na fanpage’u Facebooka: Portretografia Agnieszka Szklarek https://www.facebook.com/Portretografia-Agnieszka-Szklarek-100217841545108/ 

Opis warsztatów | Warsztaty filmowe – animacja poklatkowa, realizowane są w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca” ukazującego Piaśnicę z różnych perspektyw kulturowych i uwzględniając jej tragiczną historię z okresu II wojny światowej – miejsce Zbrodni Piaśnickiej. Wspólne działania literatów, malarzy, muzyków, filmowców – artystów, instytucji naukowych i kulturalnych są ukierunkowane na ukazanie wielobarwnej kultury Piaśnicy przy jednoczesnym upamiętnieniu jej trudnej historii. Tłem działań jest przeszłość, a dążeniem wspólna wielokulturowa przyszłość.

W podobnym duchu będą utrzymane warsztaty filmowe, dotyczące animacji poklatkowej, które skierowane są do zainteresowanych tematyką dorosłych. 

W ramach spotkań uczestnicy nauczą się, jak stworzyć film animowany w domowych warunkach. Dowiedzą się, czym jest film animowany, poznają tajniki scenariusza filmowego oraz storybordu. Efektem warsztatów będzie krótki film animowany, który sami stworzą, dzięki technikom, wiedzy i materiałom poznanym na warsztatach. Z krótkich filmików powstałych w trakcie zajęć, zostanie zmontowany jeden dłuższy film opatrzony nazwiskami twórców. 

Prace nad filmami w trakcie warsztatów będą prowadzone w małych grupach – od 2 do 4 osób. 

Zajęcia będą odbywać się w sali z projektorem multimedialnym. Do pracy zostaną wykorzystane podstawowe artykuły papiernicze m.in.: pinezki, gazety, kartony oraz dodatkowe pomoce takie, jak korki od wina czy rozkładane suszarki do prania – niezbędne w warsztacie pracy animatora. 

Wymogiem technicznym jest posiadanie sprawnego smartfona lub tabletu. Na urządzeniu należy zainstalować bezpłatną aplikację PicPac. 

Ramowy program warsztatów |

DZIEŃ I czas zajęć: około 2 godziny, tematyka zajęć: wstęp historyczny, zapoznanie się z obsługą aplikacji PicPac, opracowanie krótkiego scenariusza filmu.

DZIEŃ II czas zajęć: około 2 godziny, tematyka zajęć: realizacja przygotowanego scenariusza, opracowanie i przygotowanie scenografii, postaci oraz rekwizytów, nagranie filmu.

WYDARZENIE REALIZOWANE Z ZACHOWANIEM REŻIMU SANITARNEGO I OBOSTRZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z COVID-19. PROSIMY O DEZYNFEKCJĘ RĄK, ZAKRYWANIE UST I NOSA ORAZ ZACHOWANIE DYSTANSU!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.