11.11.2022 | Wystawa rzeźb  pt. „Igrzysko” autorstwa prof. Tomasza Sobisza

Podczas VI edycji Wyśpiewajmy Niepodległość odbyło się oficjalne odsłonięcie obiektów rzeźbiarskich autorstwa Tomasz Sobisz z cyklu „Igrzysko” w parku dworskim Zamek Krokowa.

Prof. ASP dr hab. Tomasz Sobisz to pochodzący z Lęborka rzeźbiarz. Studiował na Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 2016-2020 był prodziekanem Wydziału Rzeźby i Intermediów, a obecnie pracuje w Katedrze Rzeźby (kierownik pracowni Podstaw Rzeźby).Swój kunszt rzeźbiarski prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, m.in.: 2011 r. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku – na indywidualnej wystawie „MEMORANDUM”, w Gdańsku – na indywidualnej wystawie ,,STABILE” w Gdańskiej Galerii Miejskiej w 2012 r. oraz na największej indywidualnej wystawie „BATTLEFIELD” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w 2015 r. Jego rzeźby znajdują się m.in. w:  Bazylice Mariackiej w Gdańsku, Basilica Santi XII Apostoli w Rzymie, Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie, Watykanie,  Basilica Sant’Andrea delle Fratte w Rzymie i w wielu innych miejscach w kraju i za granicą.

Działanie zorganizowano w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.